Kinnisvara fotod telefoni või kaameraga – selles on küsimus
kinnisvara foto

Kinnisvara fotod telefoni või kaameraga – selles on küsimus

Panne müüki korteri või maja, tuleb sellele kindlasti juurde lisada ka fotod. Kui otsustate oma korterit ise müüa, siis ilmselt on esimene mõte ka fotod ise valmis teha. See ei olegi alati halb mõte, kui on olemas vastav tehnika ja oskused.

Kinnisvara fotode esmane ülesanne on anda korterist võimalikult hea ja informatiivne ülevaade. Telefonid on meil juba päris võimekaks läinud ja teevad hea kvaliteediga fotosid. Tihti ei taha aga telefoniga tehtud fotodele terve tuba ära mahtuda. Nii võibki teinekord kuulutusi sirvides toa asemel vastu vaadata kapp või divan. Teine oluline aspect on valgus – telefoniga tehtud pilt kipub olem tumedam ja võib seetõttu jätta vale mulje.

Näitena üks mõnus valgusküllane korter, mille on suured aknad. Nii kaameraga kui ka telefoniga tehtud fotod on tehtud samast kohast ja kõrguselt.

Pisemate ruumide puhul torkab väga kiiresti silma see, et põrandapinda ei jää üldse fotole. On vaid üks suur voodi. Tegelikkuses on toas ruumi ka kõndimiseks.

kinnisvara foto

kinnisvara foto

Olugi, et elutuba on suur, avar ja valgusküllane, siis telefoni pildil näeb ta välja suhteliselt keskpärane. Olles seal ruumis ise viibinud, siis professionaalse kaameraga tehtud foto esindab kindlasti tegelikku olukorda.

kinnisvara foto

Järgmiseks läheme kööki. Samamoodi mõnus ja valgusküllane. Õues päike paistab ja seega peaks ju suure akna kaudu piisavalt valgust sisse pääsema. Vaadates telefoniga tehtud fotot, siis on see valgus justnagu kuskil ära kadunud ja alles on hämar ruum, kus valgust annavad kaks lampi. Samas kaameraga tehtud foto on valgusküllane.

kinnisvara foto

 

Ütlen ka, et ainult kaamerast endast ei piisa, et head pilti saada. Oskused ja paraktika on need, mis suurepärase tulemuse saamiseks veel suuremat rolli mängivad.

Fotod on need, mis loovad müüdavast objektist esmamulje ja  toovad huvilise üle ukseläve. Ja mida rohkem huvilisi, seda tõenäolisem on, et nende seas on ka ostja.

 

Close Menu